Üdvözlünk a Gamma-fish műhely oldalán!

Herédi András vagyok, a műhely alapítója, vezetője, üzemeltetője, termékfejlesztési felelőse, marketing menedzsere, anyagbeszerzője, grafikusa, operátora, takarítója és befektetője. Horgász pályafutásom 5 éves korom óta töretlen szenvedéllyel űzöm. Ez idő alatt az édesvízi horgászat rengeteg válfajában sikerült már magam kipróbálnom a matchbotos keszegezéstől kezdve az úszós csukázáson és harcsahorgászaton át a pergetésig, hol több, hol kevesebb sikerélménnyel. Egészen kicsi gyermekkorom óta élénk az érdeklődésem a vízparti, víz alatti környezet és a vízi ökológia iránt. Az a tömérdek idő, amit ezidáig a vízparton töltöttem számtalan olyan pótolhatatlan élménynek, felemelő sikernek, lesújtó kudarcnak, életre szóló tapasztalatnak, döbbenetes megfigyelésnek adott teret, melyek összegezve nem csak pontyhorgászként, hanem úgy érzem, hogy emberi mivoltomban is segítettek jobbá válni. A horgászat rengeteg mindenre megtanítja az embert: kitartásra, türelemre, alázatra, leleményességre, a körülményekhez való alkalmazkodásra. Képessé teszi az embert a dolgok mögé látni, fejleszti a megfigyelőkészséget, megtanítja értékelni a természet kincseinek közelségét, a vízpart csendjét, nyugalmát.

2018-ban váltam igazán a célzott nagyponty horgászat rabjává, mikor is az első saját készítésű bojlimmal sikerült megfognom életem első 10 kilogramm fölötti halát a helyi egyesületi tavon. Azóta kizárólag saját készítésű golyókat használok, szerencsére mondhatni, hogy az eddigieknél jóval nagyobb sikerekkel. Leírhatatlan öröm az számomra, hogy azóta már az általam készített csalik számos vízterületet bejártak szerte az országban, és nyújtottak más horgászok számára is feledhetetlen élményeket. 


Pontyhorgász filozófiám


Mi a siker a pontyhorgászatban? Kifogni a legtöbbet? Kifogni a legnagyobbat? Vagy az összsúly? Összehasonlítható-e egyáltalán egy bojlis tóból kifogott 20 vagy akár 30 kilogramm fölötti példány egy 10 kilós csatornalakó vadponty kifogásával? Semmiképp. A maga nemében mindkettő értékes trófeának számít. Összehasonlítható-e egy kedvező időjárási körülmények közt, szebbnél szebb halakról készült fotósorozat egy melegfrontos, kapástalan időben megfogott egy szem becsülethallal? Soha. A pontyhorgászatban a  siker kereteit mindig a körülmények szabják. Ezekből a keretekből kell mindig a legtöbbet kihozni minden horgászat alkalmával. Jól kell tudni fölmérni a körülményeket, ezek tudatában reális célt kitűzni, és azt megvalósítani. A legfontosabb mégis az, hogy mindezt élvezettel csináld! Enélkül az egész semmit sem ér.


Milyen a jó csali?


A tapasztaltabb horgászok ma már tudják, hogy csodaszer nem létezik. Úgy, ahogy nem létezik minden vízterületen bevált szerelék, minden vízen, az év bármely szakában jól működő etetési taktika sem. Jó csali viszont létezik, ami jókor, jó helyen, megfelelő módon használva képes kihozni az adott helyzetből a maximumot. Egy csali akkor a legjobb, ha nem csak ízében imitálja a halak számára a táplálékot, hanem ténylegesen tartalmazza is azokat a tápanyagokat, melyekre a halak szervezetének az adott körülmények közt szüksége van. Mi is lehetne könnyebben összetéveszthető a valódival, mint a valódi? A Gamma-fish bojlik hozzáadott színezékek és aromák nélkül készülnek, így az ízanyagaik 100%-ban harmonizálnak a beltartalommal. Ténylegesen azokat az tápértékeket tartalmazzák, melyek jelenlétére a ponty ízérzékelés alapján asszociál. Nincsenek titkos összetevők, nincsen zuglaborban kikísérletezett pontymágnes szérum, ami csak a 30 kilogramm feletti példányokat vonzza, semmi földöntúli dolog, csak a beltartalom. Ennyi a titok, semmi több.